×

Antakya Hotels

Located in the Mediterranean, at the intersection point of all travel routes reaching from the east to the west, from the north to the south; Antakya with its fertile soil, rich water resources and truly cosmopolitan population,

has always played a strategically significant role in the course of world history. Today, Antakya is the largest district and the center of the province of Hatay, which has more than 1.4 million inhabitants. Antakya district has approximately 445.000 inhabitants, 202.000 living in the city center. It is one of the fastest growing residental areas of the Mediterranean region; boasting of an important position in terms of land and air transportation, as well as a campus university, a developing economy and recent breakthroughs in the food and tourism sector. Antakya plays a pivotal role in the shipping and transportation business, both nationally and internationally. Its economy grows in strength day by day, providing employment opportunities for 20.000 people. The industrial success rate of the city’s tourism and food sectors is especially noteworthy. Its rich historical heritage and world-famous cuisine makes Antakya an important touristic hub, welcoming over 230.000 visitors - especially from Syria - every year for recreation and shopping. The latest developments after the termination of the visa procedures between Syria and Turkey indicate that this figure is highly likely to multiply in the near future.

More
×
Price range
{{Math.round(similars.filters.pricerange[0])}}
{{Math.round(similars.filters.pricerange[1])}}
Advanced Search{ $class.adwords->Write(1) }
 
See Details
{{hotel.zone}} Center: {{hotel.distance.citycenter.distance}} {{hotel.distance.citycenter.type.toLowerCase()}}
Concept: {{ hotel.nasilbiryer }}
Guest Rating
{{hotel.avarage}}
Program Partner
Special Offer
{{hotel.specialoffers}}
Click for deals
{{hotel.fiyat_min.discount}}% discount
{{hotel.fiyat_min.total}} {{hotel.fiyat_min.price}} EUR
Closed Now

Properties Listing

Sıkça Sorulan Sorular

Antakya bölgesinde aileler için en uygun oteller hangileridir?

Savon Hotel gerek mimarinin özgünlüğü gerek tarih kokan detayları olsun keyif dolu bir yer.

Antakya bölgesinde otellerin ortalama fiyatları nedir?

Otel fiyatları için sitemizi inceleyebilirsiniz.

Antakya bölgesinde tavsiye edebileceğiniz en iyi oteller hangileridir?

Çankaya Konakları'nın güzel bir avluya açılan klasik ve ağırbaşlı odaları bulunuyor. Müthiş bir çekiciliğe sahip.

Antakya bölgesinde tavsiye edebileceğiniz güzel kahvaltı servisine sahip oteller hangileridir?

Antakya bölgesinde şehir merkezine yakın oteller hangileridir?

Tavsiye ettiğimiz otellerimizin hepsi kent merkezinde bulunuyor.

Antakya bölgesinde bulunan şömineli oteller hangileridir?

Antakya bölgesinde bulunan yetişkin otelleri hangileridir?

Çiçekli Konak zamanın yavaş aktığı, her ayrıntısı düşünülmüş, emek harcanarak işlenmiş, hem görüntüsel hem işitsel ahenk yakalamış rafine bir yer.

Antakya bölgesinde Titüs Tüneli yakınlarındaki oteller hangileridir?

Seleukias Nikator tarafından İÖ 300 yıllarında kurulan Pieria Seleukiası (Samandağ) liman kenti önemli bir ticari merkez imiş. Fakat; Pieria’da meydana gelen sellerin limanı doldurma tehlikesi ile karşı karşıya kalmışlar. Bu yüzden derivasyon yaparak dağdan inen suyu uzağa akıtmışlar. Büyük Yahudi isyanında esir düşen köleler çalışmış. 69 yılında generel Vespasianus Roma’da imparator ilan edilince oğlu Titus işi devam ettirerek, 81 yılında bitirmiş. Tünel uzunluğu tam 130 metre. Bittikten sonra bütün çağların gözdesi olmuş tabii. Tünelin az ilerisinde devasa kaya mezarları: Beşikli Mağara. Roma devri nekropolü. Sanırsın Kapadokya(!) Otel önerilerimiz için sitemizi inceleyebilirsiniz.

Antakya bölgesinde St. Simeon Manastırı yakınlarındaki oteller hangileridir?

Aziz Simeon Stilit 6.yüzyılda dünya nimetlerinden elini ayağını çekip, dağ başında bir sütunun üzerinde yaşamaya başlamış. Ölümüne dek bir daha da hiç aşağıya inmemiş. Muritleri sütunun çevresine muazzam bir kilise ve manastır inşa etmişler. Gidip görülmeye değer devasa mermer bloklar, ıssız bir dağın başında yarı yıkık vaziyette duruyor. Otel önerilerimiz için sitemizi inceleyebilirsiniz.

Antakya bölgesinde Hz. Hızır Türbesi yakınlarındaki oteller hangileridir?

Kur’anın Kehf suresinde Hızır’dan söz ediliyor. Arapçası Hıdr yani yeşil anlamına geliyor. Hz. Hızır tüm peygamberlerden önce de vardı ve hâlâ yaşıyor inanışa göre. Hz.Musa ile Akdeniz’in kıyısındaki uçsuz bucaksız plajın bir ucunda bulunan bu kutsal makamda buluşuyor ve ona yaratılış ve ahlaka ilişkin sırları iletiyor. Ziyaretgah olan bu türbede içeride insanlar mum ve buhur yakıyor, taşı öpüp çevresinde dolanıyorlar. Otel önerilerimiz için sitemizi inceleyebilirsiniz.

Antakya bölgesinde Hatay Arkeoloji Müzesi yakınlarındaki oteller hangileridir?

Eski adı Antiochia olan Antakya, 700 yıl boyunca Roma’nın Suriye eyaletinin başkenti, ve imparatorluğun üç büyük kentinden biri idi. (diğerleri İskenderiye ve Roma sonradan İstanbul) Mermer sütunlu çift kat revaklı caddeleri varmış. Zenginliği ve sefahati ile ünlenmiş. İsa’nın ölümünden sonra Filistin'den ayrılan müritleri Antakya’ya yerleşmişler. Hristiyanlığı Musevilikten ayrı, evrensel bir din olarak örgütlemeye burada karar vermişler. İlk kilise burada teşkilatlanmış. Müzedeki mozaik koleksiyonu dünyada eşi benzeri görülmemiş kadar olağanüstü. Roma dönemi resim sanatının en önemli kaynaklarından. Otel önerilerimiz için sitemizi inceleyebilirsiniz.

Add to Favorites
Favorites