YAĞMURDAN SONRA AĞVA MANTAR GÜNLERİ - 18 Ekim Pazar

"YAĞMURDAN SONRA" AĞVA MANTAR GÜNLERİ

18 Ekim Pazar günü dördüncüsünü gerçekleştireceğimiz 'Ağva Mantar Günleri' kapsamında Mikolog Jilber Barutçiyan ile 'Mantarlar Alemine Yolculuk'a çıkıyoruz.

Program akışımız şöyle; 1. Geçtiğimiz yıl olduğu gibi Pazar sabah 10:30 'da Ağva Turizm Ofisimizin önünde, Göksu Nehri kıyısında buluşuyoruz. Ağva'da konaklıyorsanız otelinizden bu noktaya yürüyerek rahatlıkla ulaşabillirsiniz. Koordinatlarımız: 41.135677, 29.840803 (burası aynı zamanda Göksu gezi teknelerinin de kalkış noktası)

2. Ağva'ya kendi araçları ile gelecek olanlar için ofisimizin hemen önünde park yerleri mevcut .İstanbul'dan toplu taşıma araçları ile gelecek olan mantar dosları sabah 07:00-07:30 Üsküdar kalkışlı Ağva seferlerini yapan 139 A otobüslerini kullanabilirsiniz. Otobüsten Göksu Deresi köprüsüne en yakın noktada inip alana yürüyebilirsiniz.

3.Etkinliğimiz orman yürüyüşü, mantar sergisi ve Jillber'in Mantarlar Alemi sunumunun ardından mangal keyfi ve sohbetler ile devam ediyor. Günün sürpriz mantarları ile sizler için hazırlayacağımız özel soslu makarnamız & şarap sunumu ile tekrar buluşuncaya dek sizlere veda edeceğiz.

Etkinliğimizin tahmini bitiş saati 17:00. Beklenen hava sıcaklığı 15-18 derece. Yağış olma olasılığı var. Rahat ayakkabılar, eşofman ve yağmurluk giymek uygun olacaktır.

4. Mantar toplamak için sepet ve çakı gerekiyor. Varsa yanınızda getirin. Yoksa standımızdan ücreti karşılığı temin edebilirsiniz.

5. Çocuklarınıza doğa sevgisini aşılamak ve yepyeni bir dünyanın kapılarını açmak istiyorsanız etkinliğimize çocuklarınızla katılmanızı tavsiye ederiz.

6.Ormanda toplanacak mantarlar, mantar çeşitliliğini gözlemlemek, mantar sergisine numune oluşturmak ve seminerde anlatım için kullanılacaktır. Mantarlar hakkında yeterli bilgiye sahip olduğunuzu düşünüyor olsanız bile ormanlarda bulacağınız hiç bir mantarı bir uzmana danışmadan kesinlikle yemeyiniz. Mantar etkinliğinde pişirilecek soslar önceden toplanmış ve denetimden geçmiş mantarlar ile hazırlanacaktır.

7. Explore Ağva turizmde sürdürülebilirlik için bir araya gelmiş doğa tutkunu turizm gönüllülerinin oluşturduğu bir platformdur. Sizlere çok özel bir beldeyi, Ağva ’yı tanıtmak ve bölgeyi doğa bilinci yüksek gezgin profili ile buluşturmak için düzenlenen etkinliklerimizde kar amacı güdülmemektedir.

Rehberlerimizde yer alan konaklama ve yeme içme mekanlarının doğaya gönül vermiş, çevreci, vizyon sahibi işletmecileri aynı zamanda platformumuzun da üyeleridir. Bu üyeleri www.exploreagva.com sayfamızda tanıyabilirsiniz.

Etkinliğimize katılım kişi başı 30 TL. dir.

*Ağva otellerinde konaklayan misafirlerimiz için etkinliğe katılım ücretsizdir. Üye otellerimizden birinde konaklıyorsanız otelinizin resepsiyonundan etkinlik listesine adınızı yazdırabilirsiniz. Organizasyona katkı amacıyla alanda yiyecek ve içecek satışlarımız olacaktır. Yanınızda yiyecek ve içecek getirmemenizi önemle rica ederiz. Bu güzelliklere gelin hep birlikte sahip çıkalım.

EXPLORE AĞVA / Ağva Sürdürülebilir Turizm ve Çevre Platformu EXPLORE AĞVA

İrtibat telefonlarımız 0532 513 53 45 Bahar Berkitçi 0530 569 51 12 Haşim Atasoy