Alternatif Turizmde Yeni Dalga: Kişisel gelişim, Yoga ve Pilates Workshopları

Alternatif Turizm’de Yeni Dalga: Kişisel gelişim, Yoga ve Pilates Workshopları

Değişen trendler, tatil anlayışları ve alışkanlıklar gün geçtikçe hepimizi farklı arayışlara itiyor. Şehrin gürültüsü, kirliliği, iş yoğunluğu ve bunların  oluşturduğu stres; bizleri yoga, pilates, kişisel gelişim kampları ve enerji seansları gibi eğitici & geliştirici eğitimler ile vücudu yenileme isteğini doğurdu.
Özellikle Avrupa ‘dan gelen misafirlerin yıllar önceden keşfettiği bu tip organizasyonlar artık ülkemizde de oldukça rağbet görüyor. Bilhassa güney sahillerinde gözden uzak, kitle turizminin yoğun olmadığı bazı bölgeler yıllardır misafirlerine bu konularda ev sahipliği yapıyorlar. 

Guardian  gazetesi tarafından ekonomi segmentinde dünyanın en iyi butik otelleri arasında gösterilen  Dalya Life- Göcek ; son  5 senedir çeşitli kişisel gelişim  workshopları, Pilates  ve yoga  kamp  gruplarını ağırlıyor. 2012  Mayıs ayında İngiltere Cambridge ‘den gelecek olan Christopher  Sell ,misafirlerine  enerji ve NLP  dersleri  verecek.

Rezervasyonlar şimdiden dolmuş. Bunun yanında Pilates uzmanı Merve Polat ( Pilates Plus) ve kişisel  gelişim uzmanı Gülay Kışlak ‘da sıklıkla   tesiste çeşitli kamplar  düzenliyor.

Fethiye-Kabak koyu da uzun senelerdir Avrupa ‘da  adını Yoga sayesinde oldukça popüler hale getirdi. Onlarca tesis profosyonel hocalar eşliğinde  misafirlerine yoga seansları düzenliyor, güneş  ve denizin keyfini çıkarmalarını sağlıyorlar.

Dalya Life Otele ulaşmak için: http://www.kucukoteller.com.tr/dalya-life-otel