Gizli Cennetler

Yoğun geçen koca bir kış mevsiminden sonra, tatil planlarımızı yaparken şehrin gürültüsünden ve kalabalığından uzak yerlere kaçmak isteriz. Henüz keşfedilmemiş, yüksek binaların işgaline uğramamış, sakin tatil beldeleri ararız. İsteriz ki huzur içinde, dingin bir tatil geçirelim, yenilenmiş olarak dönelim evimize.

Üç tarafı denizlerle çevrili güzel ülkemizde, çok şükür ki henüz keşfedilmemiş, gizli kalmış cennetler hala var. Eğer siz de sakin bir koyda, huzur içinde tatil düşleyenlerdenseniz sizin için seçtiğimiz gizli cennetlere göz atmanızda fayda olabilir

Faralya ve Kelebek Vadisi: Muğla’nın Fethiye ilçesinde yer alan cennetten bir köşe. Henüz yüksek betonarme oteller tarafından keşfedilmemiş, doğa uygun inşa edilmiş küçük butik otellerin bulunduğu doğa ile iç içe bir tatil beldesi. Derin kanyonun kenarında yer alan harika kumsalı ve masmavi denizi ile doğasever tatilcileri bekliyor.

Adrasan Koyu: Antalya’ya bağlı bir tatil beldesi. Etrafı yemyeşil ormanlarla kaplı belde de tepenin ardından masmavi denizi gördüğünüzde çok şaşıracaksınız. Adrasan hem doğası ve denizi hem de su sporları için uygun denizi ile doğaseverlerin, huzurlu bir tatil geçirmek isteyenlerin ve fotoğrafçıların uğrak yerlerinden.

Şirince: İzmir’in Selçuk ilçesi sınırlarında yer alan, Maya Takvimi efsaneleri ile ünü tüm dünyaya yayılan, tüm bu üne rağmen doğal güzelliklerini ve tarihi dokusunu korumayı başarmış bir köy Şirince. Yaklaşık 200 civarındaki Rumlardan kalma eski taş ve ahşap evleri, mimarisi, üzüm bağları, taş sokakları ve yöreye özgü muhteşem şarapları ile görülmeye değer bir belde.

Akyaka: Gökova Körfezi’nde Ege Denizi’nin masmavi sularını tüm güzellikleri ile gözler önüne seren gizli cennet Akyaka. Doğal yapısı ile sit alanı ilan edilmiş tatil beldesi doğası, denizi, tarihi ile tatilciler tarafından keşfedilmeyi bekliyor.

Karaburun: İzmir Körfezi’nin batısında yer alan koy, muhteşem denizi ve yemyeşil ağaçlarla örülü doğası ve su altı güzellikleri ile özellikle dalış yapanların uğrak noktası. Bölgede bulunan konaklama tesisleri ve yöre halkı ise bölgenin ve denizin doğallığını bozmamak için ellerinden geleni yapıyorlar.

Cumalıkızık: Günümüze kadar koruduğu tarihi dokusu ile sizi tarih sayfalarında gezdirmeye aday bir köy Cumalıkızık. Taş sokaklarından akan derenin suyu sizi serinletirken bir yandan da konakların mimarisi ile büyüleneceksiniz. Bursa merkeze yaklaşık 15 km. uzaklıkta bulunan Cumalıkızık’ın yerleşim olarak tarihi 14. yüzyıla kadar uzanıyor. O zamanlardan günümüze kadar ulaşan yaklaşık 250 civarında ev de korumaya alınmış.