Directions to Gaziantep

Gaziantep is a city in the southeast of Turkey, and it can be reached by several means of transportation:

Plane: The city's Oğuzeli Airport (GZT) offers flights to and from a variety of domestic and international destinations.
Bus: There are many bus companies that operate regular routes to Gaziantep from cities throughout Turkey, including Istanbul.
Car: Gaziantep can be reached by car via several major highways that connect the city to other parts of Turkey, such as the E90 and E88.
Train: There is a train route between Adana and Gaziantep, the nearest big city to Gaziantep with rail access, which connect with other cities in the region.
Bus: There are several bus companies that operate between Gaziantep and other cities in the region, such as Sanliurfa, and Adiyaman.

As Gaziantep is located in south-east of Turkey, it will take a relatively longer time to get there if you are coming from Istanbul or other western cities, but it's worth it if you want to experience the rich history, culture and delicious food of the region.

Filters
Districts
Show More (1)
Show Less
Hotel Facilities
Show More (14)
Show Less
Where are you going?
Check-In
26.02.2024
Check-Out
27.02.2024
Guest
2 guest
4.6 · Great · 19 reviews
Gaziantep'te Müze Otel
If you always say "I'm in" to pursue an authentic experience...
Getting the best price
4.3 · Great · 3 reviews
Getting the best price

Frequently Asked Questions

Which hotels are best suited for families in Gaziantep?
Anadolu Evleri estetik açıdan kusursuz yapısıyla kapalı bir avlunun etrafında 200 yıllık şahane taş konaklardan oluşuyor. Heyecanlanmamak elde değil.
Which hotels stand out with their views in the Gaziantep region?
Sayfamızda tavsiye ettiğimiz otellerimiz, Antep'in ''Doğu'nun Paris'i'' olduğuna dair genel kabulünü gözler önüne seren cinsten manzaralar sunuyorlar. İyisi mi siz sitemizi inceleyerek kendiniz karar verin.
Which hotels are best suited for families in Gaziantep?
Bey Konağı eski devirden kalma muhteşem bir taş konak. Kıvamında bir restorasyon çalışmasından geçerek müthiş bir özenle konuklarını ağırlıyor. Odalarının her birinin hissiyatı farklı.
What are the average prices of hotels in Gaziantep?
Otel fiyatları için sitemizi inceleyebilirsiniz.
What are the best hotels in the Gaziantep region that you can recommend?
Anadolu Evleri herhangi bir otel olmaktan çok öte bir yer kesinlikle. 200 yıllık tarihi dokusuyla enfes bir konak!
Which hotels offer good breakfast service in the Gaziantep region?
Hışvahan Hotel uslubuyla ve lezzetiyle dört dörtlük bir kahvaltı sunuyor. İnsanın sofradan kalkası gelmiyor. Bütün övgüleri hak ediyor.
Which hotels are pet-friendly in Gaziantep?
Anadolu Evleri evcil dostlarımızı kabul ediyor.
What are the best hotels near the airport in Gaziantep?
Tavsiye ettiğimiz otellerin hepsi kent merkezinde bulunuyor. Gaziantep Havalananı arabayla yarım saat sürüyor.
What hotels are near Hasan Suzer Ethnography Museum in Gaziantep?
Eski bir Antep evi layıkıyla restore edilerek, geçmiş devrin otantik yaşamının gözler önüne serildiği, gezmesi epey keyifli bir müze olmuş. Otel önerilerimiz için sitemizi inceleyebilirsiniz.
What hotels are near Yesemek Taş Ocağı ve Heykel Atölyesi in Gaziantep?
Yesemek; Hititlerin taş ocağı ve heykel işleme atölyelerinin bulunduğu yer. Yesemek Taş Ocağı ve Heykel Atölyesi’nde yüzlerce heykel sergileniyor. Sfenksler, kapı aslanları, oturan aslanlar, kanatlı aslanlar, Amanos Dağlarını temsil eden Dağ Tanrısı kabartmaları ve daha niceleri… Mutlaka ziyaret etmelisiniz. Otel önerilerimiz için sitemizi inceleyebilirsiniz.
What hotels are near Zeugma Mosaic Museum in Gaziantep?
Türkiye’de bugüne dek bulunmuş en güzel Roma mozaiklerinin bir bölümü Zeugma Mozaik Müzesi’nde sergileniyor. Mozaikler, Helenistik dönemi ve Doğu Roma’da kozmopolit bir kentteki gündelik-özel yaşam hakkında paha biçilemez bilgi deposu sunuyor. Biçimsel mozaikler antik edebiyat ve mitolojinin eşsiz resimsel sunumlarını sergilediği için, antik resim sanatına da önemli bir ışık tutuyor. Ayrıyetten müzenin içinde 100.000 parçadan oluşan dünyanın en büyük mühür baskı koleksiyonu da sergileniyor. Otel önerilerimiz için sitemizi inceleyebilirsiniz.