Romantik Kaçamaklar

TÜRKİYE’NİN EN GÜZEL MANZARALI VE ROMANTİK OTELLERİ

Yapılacak romantik bir kaçamak için tek istikamet Paris veya Prag değil... İZİM BOZADA ve YENER ATAKAN, Türkiye’nin en güzel manzaralı otellerinden en romantik kaçamakları derledi.

Villa Tamara

Kaş’ın merkezine dört km. mesafede bulunan Çukurbağ Yarımadası’nda, Meis adasının tam karşısında. Bulunduğu alan ve yamaç itibariyle yarımadanın en güzel manzarasına sahip. Otelin ön kısımında bulunan, deniz manzarasına tamamen hakim, 60 m² büyüklüğündeki, her birinde jakuzi bulunan 3 deluxe suit odadan birini seçin. Akşamüstü, Kaş’ın eşsiz mavi suları içindeki Meis Adası manzarası karşısında jakuzinizde keyif yaparken. Deluxe süitte bir akşam çift kişilik konaklama kahvaltı dahil 240 Avro. Standart odaları sorunuz.

Ajia Hotel

İstanbul’un Kanlıca sahili üstünde, solunda Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nden sağında Karadeniz açıklarına kadar tarifsiz güzellikteki Boğaz manzarasını ayaklarınızın altına seriyor. Otelin orta katında bulunan, zeminden tavana uzanan pencerelere sahip 8 numaralı süit. Odanın büyükçe balkonu bir geminin en lüks kamarasındaymışsınız hissi veriyor. Akşam yemeğinden hemen önce denize yansıyan şehir ışıklarına bakarak odanızda çift olarak yaptıracağınız Thai masajı ile keyfinizi sınırsız kılmanız mümkün. 8 nolu süitte bir akşam çift kişilik konaklama 850 Avro+KDV. Standart odaları sorunuz.

Anatolian Houses 

Nevşehir, Göreme’de bulunan Anatolian Houses, bölgenin doğal ve büyülü oluşumları peri bacalarının içine, alanın orijinalliği bozulmadan kurulmuş. Göreme ve peri bacalarını gören bir manzaraya sahip. 402 numaralı Balayı (King) Suit, hem otelin diğer odalarından bağımsız olması, hem de cam tavana sahip jakuzisi ile diğer odalardan ayrılıyor. King Suit’te şömineyi yakıp karşısında yer minderi üzerinde şarabınızı yudumladığınız an ile jakuzinin içindeyken başınızı yukarı kaldırdığınızda cam tavandan yıldızları izlediğiniz an büyü konusunda birbiriyle yarışıyor...King Suit’te bir akşam çift kişilik konaklama kahvaltı dahil 650$.

Erdoba konakları

 

Mezopotamya’nın eşsiz güzelliğine ve genişliğine hakim 19,yy’dan kalma tarihi bir konakta  Mardin kalesinin etkileyici ışığı altında ovaya karşı durmuş, ‘Müze kent’ Mardin’in keyfini çıkartarak  tarihe farklı bir pencereden bakmak size ve ruhunuza iyi gelecek. Bu eski Selçuklu konağının  en güzel ve tarihi odalarından olan 301 nolu kral dairesi, Mardinli taş ustalarının maharetli elleriyle taşın tüm nakış ve zarafetini sunuyor. Selçuklu konağının terası, güneşin batışı ve Suriye’ye kadar uzanan ovaya vuran renk oyunları eşliğinde sizi öyle bir büyüleyecek ki, “Müze Kent” Mardin beklenmedik bir şekilde romantik kaçamaklarınız için tekrar geleceğiniz yer olacak. 301 nolu kral dairesinin bir gece çift kişi konaklama kahvaltı dahil 160 YTL.

Lale Lodge 

 

Çeşme, Alaçatı çıkışı sörf merkezine doğru yer alan solunda Alaçatı köyünün evleri, karşısında ise rüzgârgülleri görünüyor. Sağınıza baktığınız zaman karşınıza çıkan manzara ise güzel havalarda görebileceğiniz Sisam adası ile birlikte Alaçatı yat limanı. Özellikle dolunay gecelerinde, en üst katta bulunan 9 no' lu süit. Dilediğiniz zaman otel lobisinden temin edebileceğiniz dolunay takvimi ile dolunay zamanlarını takip edebiliyorsunuz. 9 nolu süitinin terasında yer alan jakuzide dolunay eşliğinde yaşayacağınız şampanya keyfi ise inanılmaz! Eğer kalışınız dolunaya denk gelemeyecekse üzülmeyin; teras ve ay size yine de çok iyi arkadaşlık edecekler; akşamınızı şömine karşısında peynir fondü yiyerek de taçlandırabilirsiniz. Suitlerde bir gece konaklama, kahvaltı dahil 180 YTL. 

Aya Nikola:

 

İstanbul’un, faytonlarıyla, tarihi köşk ve yalılarıyla, buram buram nostalji kokan Büyükada’sının Aya Nikola koyunda, adanın doğu cephesinde. Merkeze yürüyerek 25 dakika, faytonla 10 dakika. Denize sıfır, adeta su üstündeki odalardan bizim favorimiz, Sedef Adası manzaralı, şömineli Turkuaz. Gece yatağınıza yattığınızda gördüğünüz manzara sadece deniz; okyanustaymışsınız gibi. Sabah erkenden kalkıp güneşin doğuşunu, sanki denizin içinden seyretmek.Bir gece konaklama kahvaltı dahil 250 YTL.

Şirince Teras Evler 

 

Şirince’de bulunan Teras Evler, kilisenin bulunduğu tepede yamaca karşı yerleşik durumdalar. Şirince’nin en gizemli manzaraları, tüm yatak odalarından panaromik olarak görünüyor. Zeytinli evin büyük odası. Egzotik uzak doğu renk ve kumaşları ile döşenmiş odada, dört adet işlemeli ayak üzerindeki büyük yatağı cibinlikler tamamlıyor. Odadaki antika konsol ve dolap eski Anadolu evlerinden çıkma.  Sabah uyandığınızda karşı yamaca vuran günün ilk ışıkları ile tabiatın kucağındaki Şirince ile karşılaşıyorsunuz.  İşte bu an başka bir gezegende olduğunuzu hissedersiniz. Zeytinli ev bir akşam çift kişi konaklama kahvaltı dahil 260 YTL.

Ev Hotel:

 

Bodrum'un St.Tropez'i Türkbükü'ne en hakim tepeye konumlandırılmış Ev Hotel'de, Türkbükü koyu tüm güzelliği ile büyülüyor. Beyaz havuz ve mavi koy manzaralı 2 nolu odası, 75 m2’lik geniş terası, jakuzili banyosu, aynalarla kaplı yatak odası ve bembeyaz dekorasyonu ile sizleri alışılmışın dışında bir mekanda ağırlıyor. Gözlerden uzakta, terasınızdaki sedirinize uzanın. Yıldızların altında, havuzunuzun her dakika değişen renkleri ve denize vuran ay ışığı ruhunuzu hayal alemine taşısın. 02 nolu odasında bir akşam çift kişilik konaklama 300 Avro + Kdv