We could not find anything

Listing...
×

Köyüm Konak ve Kahvaltıevi'nin hikayesi Erkan Sungun'un 2001 yılında Yakaköy'ü gezmeye gelmesi, papatyalarla dolu çam kokan bu köye hayran kalmasıyla başlar.

400 metre yükseklikteki bu orman köyü hem İzmir'e yakınlığı hem de temiz havası ile Erkan beyi çok etkiler ve bu köye taşınmasına sebep olur. Burada köy sakinlerinden Osman ve Hacer Duvahan ile tanışırlar ve iyi dost olurlar.

Daha sonra hobi amaçlı dört masadan oluşan köyüm kahvaltıevini kurarlar. Yakaköy ve Çiçekliköy'ün ilk kahvaltıevlerinden biri böylelikle faaliyete geçer. Zamanla bu şirin mekan misafirlerden ve birlikte hareket edebilmekten alınan güçle 50 masalık bir doğal kahvaltıevine dönüşür. Köyde ev hanımlarına köy ekmeği yaptırmaya başlanır. Reçeller, zeytinyağ ve yumurta gibi ürünler köylülerden karşılanır.

2009 yılına gelindiğinde yine yeni bir heyecanla Yakaköy'de Köyüm Bahçe Butik Kahvaltıevi ve restoranı hizmete açarlar. Burası çim bahçelerden oluşan olağanüstü manzaralı özel bir yer olur.

Hürriyet gazetesinin 2010 yılında Türkiye genelinde yaptığı en iyi 10 kahvaltıevi listesine İzmir'den sadece Köyüm Bahçe Kahvaltıevi girer. İşletme bugün Köyüm Bahçe Kahvaltıevinde 1000 misafire aynı anda kahvaltı hizmeti verebiliyor.

Köyüm Bahçe Kahvaltıevi ve restoranda doğal kahvaltı, özel kır düğünleri, fasıl geceleri, şirket yemekleri ve toplantıları gerçekleştiriyor. Misyon niteliğindeki Köyüm Konak Otel, 500 metrekare kapalı alanı ve 1500 metrekare bahçesi ile 3 katlı bir konuma sahip. Köyüm Bahçe Kahvaltıevi ve restoranta bitişik düzende yer alan Köyüm Konak Doğa Oteli, Nilgün Karakardeş yönetiminde 5 özel oda, iki adet şömine, bir kütüphane, 2 toplantı odası, 250 misafir ağırlayabilecek geniş çim bahçesi, hamaklar ve salıncaklarla zenginleştirilmiş geniş bahçesiyle misafirlerini bekliyor.

İşletme genelinde pazar günleri 60 köy insanının çalışması, doğal ve özel ürünlerini satışa sunarak aile bütçesine ekonomik katkı sağlaması bizleri son derece mutlu ediyor. Misafirlerini güleryüz ve samimiyetle ağırlayabilmek için hayatın her anında keyfe davet ediyorlar.

Read More
Rooms
Hotel Facilities
Map - Location
More Info
Distance to sea:
No sea
Distance to airport:
No airport
Distance to city center:
No city center
Season:
1 January / 31 December
Guest Reviews
4.5 / 2 Comment
5
Eşsiz doğa manzarası, kaliteli hizmet, Osmanlı Sultanlarının odalarını en yakından hissedebileceğiniz harika iç dekarasyonları ve dizaynına sahip bir konak ayrıca sıcak kanlı çalışanları ile hiç yabancılık bile hissedilmiyor.. Padişah olmanıza gerek yok zaten Köyüm Konakta bir gece bile kalmak bunu size hissettirecektir.
4
Çok özel, çok sıcacık ve çok sakin bir butik otel. Çok memnun kaldım.
Add new comment
( 0 to 5 )

Your comment sending. Please wait.
Comment sended. Its will display after confirmed
Dear Visitor
Welcome to our Hotel Page, If you need help, please contact us via phone or the booking inquiry form. Thank you!
Other Hotels